Penzijní připojištění

senior - photo by sxc.huPenzijní připojištění je nejoblíbenější a nejrozšířenější způsob spoření na důchodový věk. Hlavní výhody penzijního připojištění vyplývají především ze státních a zaměstnavatelských příspěvků na připojištění a také ze zajímavého daňového zvýhodnění. Momentálně si můžete zvolit jeden z deseti existujících penzijních fondů. Porovnejte s námi jejich aktuální nabídku a vyberte si takové podmínky, které vám nejvíce vyhovují.

Podmínky pro získání penzijního připojištění

Protože je penzijní připojištění určeno pro co nejširší veřejnost, jsou podmínky pro jeho získání především obecné. Jako žadatel musíte být starší 18 let a vaše trvalé bydliště se musí nacházet na území České republiky nebo na území jiného členského státu Evropské unie.

Chcete-li se vyhnout možnému poklesu příjmu spojenému s přechodem do důchodu, můžete tomu předejít například spořením. Jedním z nejefektivnějších a nejbezpečnějších nástrojů je penzijní připojištění. Jde o dlouhodobý typ spoření, takže do vybraného penzijního fondu stačí měsíčně ukládat pouze malé částky. Ty se vám v průběhu let nastřádají a zajímavě zúročí. Peníze našetřené z penzijního pojištění si v důchodu můžete po částech vybírat, čímž získáte další příjem ke státnímu důchodu.

senioři na lavičce - photo by sxc.hu

Jednoznačnou výhodou penzijního připojištění je oproti ostatním spořením jednoznačně podpora střadatelů i kontrola penzijních fondů ze strany státu. Ke svému penzijnímu připojištění získáte mimo státního příspěvku také možnost daňového zvýhodnění, a přispět na důchod vám může také váš zaměstnavatel.

Nejefektivnějším způsobem zjištění nejvýhodnějšího penzijního připojištění je srovnání za pomocí nezávislého odborníka, tak jak to nabízí například společnost Broker Consulting.

Výhody penzijního připojištění

  • státní příspěvek až 1.800 korun ročně
  • snížení daňového základu až o 12.000 korun
  • možnost příspěvku od zaměstnavatele

One thought on “Penzijní připojištění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..