Levné půjčky (bankovní i nebankovní), na co si dát při sjednávání půjček pozor

Díky Internetu si již dnes můžete on-line sjednat půjčky bez nutnosti předkládat potvrzení o příjmu a bez ručitele, půjčky na směnku, půjčky do 24 hodin, hotovostní půjčky, nebankovní půjčky, speciální půjčky pro nezaměstnané, důchodce či ženy na mateřské dovolené.

Další společnosti nabízející půjčky a úvěry:

Cetelem

Cetelem

Jedna z nejvýznamnějších finančních institucí poskytujících nákupy na splátky, osobní půjčky a úvěrové karty. Cetelem již více než 50 let patří mezi největší evropské finanční instituce zabývající se poskytováním spotřebitelských úvěrů.

Do 31. 8. 2007 akce „200.000 Kč již za 3.555 Kč měsíčně (RPSN od 9,23%)!“.
www.onlinepujcka.cz

Citi Půjčka Online

Citi Půjčka Online

Citi Půjčka je určena občanům České republiky s trvalým pobytem na území ČR, kteří mohou jako zaměstnanci nebo osoby samostatně výdělečně činné prokázat čistý měsíční příjem alespoň 12.000 Kč. Minimální věková hranice pro získání Citi Půjčky je 25 let.

Nabídka půjčky 100.000 Kč za 9,9 % a 200.000 Kč za 9,9 % platí pouze na Internetu, není možné ji získat při návštěvě pobočky!

Neplatíte žádný poplatek za vedení úvěrového účtu. Možnost předčasného splacení bez penalizací a úroků navíc. Můžete si půjčit od 20.000 Kč do 600.000 Kč. Vše zařídíte v pohodlí domova. Nemusíte si otevírat účet u Citibank, peníze vám budou převedeny na jakýkoli jiný účet v ČR. Nepotřebujete ručitele. Nemusíte bance sdělovat účel použití vašich peněz. Budete-li chtít, můžete si splácení pojistit pro případ pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání, úmrtí či trvalé invalidity.

Cofidis

Cofidis

Společnost Cofidis byla první v Evropě, která začala nabízet půjčky po telefonu. Stejně tomu bylo i při spuštění systému výhodných spotřebitelských půjček u nás. I nyní hraje telefon u půjček Cofidis stále hlavní roli.

Půjčka online. COFIDIS poskytuje půjčky a úvěry do výše 70.000 Kč. Vše vyřídíte přes internet nebo po telefonu.

Cofiflexi

Cofiflexi

Vaše flexibilní finanční rezerva ve výši 40.000 až 70.000 Kč na cokoliv. Pokud vaši rezervu nepoužíváte, neplatíte vůbec nic. Proč to nezkusit když to nic nestojí? Rychlé a jednoduché vyřízení. Bez poplatků a ručitele. Předčasné splacení půjčky kdykoliv a bez sankcí. Možnost podání žádosti on-line. Také viz Cofidis

Česká spořitelna

Česká spořitelna

Půjčka vám umožní získat až 200 tisíc Kč na financování vašich soukromých potřeb. Nemusíte shánět žádné doklady k prokázání účelu půjčky, peníze vám budou převedeny na váš účet nebo vyplaceny v hotovosti.

Uzavřít smlouvu můžete již na první návštěvě pobočky, k uzavření smlouvy vám postačí pouze průkaz totožnosti, výši splátek si stanovíte dle svých možností, půjčka je poskytována bez ručitele.

C-půjčka

C-půjčka

Jedná se o jednoduchou a bezúčelovou půjčku do 50.000 Kč poskytovanou přímo na váš bankovní účet společností CETELEM ČR, a.s., jednou z největších nebankovních společností, zabývající se poskytováním úvěrových služeb spotřebitelům. Stačí si jen vybrat, jak vysokou částku potřebujete, a zažádat online.

Společnost CETELEM ČR, a.s. vznikla 23. října 1996 a své obchodní aktivity zahájila v červnu 1997. Ve své činnosti se opírá o více než 50leté zkušenosti mateřské společnosti, francouzské banky Cetelem S.A. Od roku 1999 je Cetelem součástí BNP Paribas, která je se svými 138 000 zaměstnanci a zastoupením v 85 zemích světa jednou z největších světových finančních skupin.

Tato nabídka platí do 31.8.2007, RPSN od 20,79% (konečná splátka včetně pojištění úvěru).

Essox

Essox půjčka

Spotřebitelský úvěr od 10.000 do 250.000 Kč. Splátky již od 399 Kč měsíčně. Doba splácení 12, 18, 24 a 36 měsíců; od 40.001 Kč ještě 48 a 60 měsíců. RPSN od 8,9%. Vyřízení a správa úvěru zdarma. Peníze můžete použít na jakýkoliv účel. Při žádosti o půjčku nepotřebujete ručitele. Peníze můžete mít na účtu do 24 hodin po schválení žádosti o úvěr. Možnost žádat se spolužadatelem – manželem/manželkou, druhem/družkou. Diskrétní přístup. S pojištěním, které pokryje vaše splátky v případě nezaměstnanosti, plné pracovní neschopnosti nebo invalidity. Pojistné bude součástí vaší měsíční splátky. Další produkty: Futurokarta, Essox Cars.

GE Money Bank

GE Money Bank

GE Money je předním poskytovatelem úvěrových služeb spotřebitelům, dealerům s automobily a malým a středním firmám. V ČR působí tři společnosti divize GE Money: GE Money Bank, GE Money Auto a GE Money Multiservis.

S Expres půjčkou si můžete zvolit výši splátek podle vaší potřeby a momentální finanční situace. Půjčit si můžete až 200.000 Kč.
Konsolidace půjček: spojení vašich půjček a výrazné snížení měsíční splátky.

Hypoteční banka

Hypoteční banka

Hypotéka na cokoliv, tedy Americká hypotéka, je neúčelový hypoteční úvěr. Je zajištěn zástavním právem ke zkolaudované nemovitosti (rodinný dům, byt, bytový dům), která patří žadateli o hypotéku. Jeho výhodou je možnost získat úvěr rychle a bez doložení účelu. Ve srovnání s klasickým spotřebitelským úvěrem má nižší úrokovou sazbu, delší dobu splatnosti, což znamená nižší zatížení rodinného rozpočtu nebo možnost půjčit si více peněz. Navíc ho lze kdykoliv splatit bez sankcí. Úvěr můžete využít na cokoliv, nejen na pořízení nebo investici do nemovitosti.

ČSOB, ČSOB Leasing

Komerční banka

Komerční banka

S Perfektní půjčkou získáte zdarma pojištění schopnosti splácet pro případ ztráty zaměstnání a dalších nepříznivých události.

Profi úvěr – úvěr pro živnostníky a malé podniky. Jedna z nejsnadnějších cest k potřebným financím pro rozvoj vašeho podnikání.

Potřebujete půjčit peníze? Chcete vědět kolik budete splácet nebo jak vysokou půjčku můžete získat? Vyzkoušejte kalkulačku spotřebitelských úvěrů!

Komerční banka je jedničkou v podnikovém úvěrování. Nabízí různé formy financování a zázemí nejzkušenější podnikové banky.

Mandarinka

Mandarinka

Půjčky od 5.000 Kč do 50.000 Kč. Měsíční splátky. Služby osobního konzultanta. Pojištění proti neschopnosti splácet.

Půjčky Mandarinka jsou poskytovány pouze na území Prahy.

mBank

mPŮJČKA

Chystaný produkt mBanky.

Provident

Provident

Půjčit si od Provident je snadné. Obvykle do 24 hodin Vás navštíví obchodní zástupce, aby s Vámi krátce pohovořil o Vašich potřebách a situaci a zařídil pro Vás vhodnou půjčku. Půjčky k libovolnému účelu, fixní splátky, bez ručitele, bez skrytých poplatků, pouze částka, kterou si můžete dovolit. Týdenní výběr splátek ve vhodnou dobu, libovolná částka již od 4.000 Kč.

Nejvyšší úroky ze všech námi uvedených nabídek!

Santander

Santander

Půjčky od 5.000 do 200.000 Kč na cokoliv a bez ručitele. Délka splácení od 6 měsíců do 5 let. Úrok od 9,5% ročně, tj. RPSN od 13,98% ročně. Garantují vyřízení půjčky do 30 minut! Bez nutnosti zřizování nového bankovního účtu. Možnost vyřízení také poštou.

Na co si dát při sjednávání půjček pozor?

  • Celková výše nákladů (RPSN): Bohužel i některé velké a solidní firmy někdy skrývají v podmínkách smlouvy miniaturním písmem další poplatky spojené s čerpáním úvěru či půjčky (např. za vedení účtu), že se vám půjčka může až dvojnásobně prodražit! Proto se při sjednávání půjčky nedívejte jen na úrok (např. 14% p.a. = 14% ročne), ale vždy vyžadujte informaci o celkové částce, kterou půjčku přeplatíte, tedy RPSN.
  • Obvyklá výše úroků: Dá se říci, že dlouhodobí a bezproblémoví klienti bank mohou v Česku získat úvěry za 8 až 10% p.a., za běžný úrok se ještě dá považovat i 14% p.a. U banky, která někdy k půjčce vyžaduje např. poplatek za vedení úvěrového účtu se pak roční úrok o pár stokorun měsíčně navýší a RPSN pak může být např. 17,5% p.a., což je stále ještě přijatelné.

    POZOR! V Česku už roky existují i oficiálně působící společnosti, jejichž úroková míra za půjčené peníze činí neuvěřitelných 70% p.a. (půjčených 40.000 Kč v tomto případě přeplatíte o 27.840 Kč, vrátit tedy musíte 67.840 Kč!) a RPSN pak ještě neuvěřitelnějších 207% p.a.! ZA TĚCHTO PODMÍNEK NEDOPORUČUJEME SI PŮJČKU BRÁT (kdo má problémy s penězi, půjčka s úrokem 70% p.a. ho jen potopí níže a do větších potíží, místo aby pomohla!), VŽDY EXISTUJE LEVNĚJŠÍ ŘEŠENÍ!

  • Nikdy neplaťte nikomu za sjednání půjčky předem! Mnoho podvodníků se živí jen tím, že nabízejí půjčky za neuvěřitelných podmínek těm nejzoufalejším lidem a na konci jednání z nich vypadne, že chtějí zálohu či odměnu za sjednání půjčky předem. V tu chvíli obvykle nemáte jisté, že vám úvěr bude schválen a po 14 dnech se dozvíte, že úvěr vám schválem nebyl (jaké to překvapení, ale on za to nemůže, to firma, banka a pod.) a odměna za sjednání půjčky že je nevratná.
  • Neručte za své půjčky nemovitostí! Mnoho „podnikatelů“ se výborně živí tím, že poskytují půjčky zoufalým lidem, u kterých je téměř jistota, že svou půjčku nemají šanci splatit a žádná solidní firma či banka jim už nepůjčí ani korunu. Takovou půjčku si podnikatelé nechají zaručit vaší nemovitostí (rodinný dům, družstevní byt a pod.) v mnohonásobně vyšší hodnotě než byla půjčka a jakmile nesplatíte třeba jen jednu splátku, o celou nemovitost přicházíte. Pan „podnikatel“ si totiž pro něj jednostranně výhodnou smlouvou zajistí obrovské penále a pokuty, prodej bytu pak zajistí za desetinu jeho ceny a má v kapse 600.000 Kč za vámi nesplacenou půjčku 60.000 Kč! Jejich slova pak jsou, že oni dělají všechno legálně, hlupák je ten, kdo jim ty jasně nevýhodné smlouvy podepisuje, což je jen jeho chyba. Pamatujte na to a smlouvu o půjčce dejte přečíst právníkovi, nejste-li si sami na 100% jistí, že je určitě v pořádku! V každém okresním městě by měla být dostupná právní služba – pomoc obyvatelům zdarma, nemusíte se tedy obávat vysokých poplatků právníkovi (i když i poplatek 5.000 Kč právníkovi by byl lepší, než prodělat 540.000 Kč, že …).

    Něco jiného je samozřejmě záruka půjčky bance, což je solidní firma, u které není prvořadým zájmem vyhodit vás z bytu. I když se tedy dostanete do problémů, jednáte-li o nich s bankou otevřeně, pak by se banka měla snažit pomoci a např. navrhnout pro vás přijatelnější splátkový kalendář, ne rovnou prodat váš dům za třetinovou cenu.

  • Pojištění proti neschopnosti splácet úvěr: Každá solidní banka nabízí společně s půjčkou i možnost sjednání pojištění, podle kterého za vás pojišťovna bude splácet půjčku, jestliže např. přijdete o práci, nebo budete dlouhodobě nemocní. To se může stát každému a protože pojištění už půjčku o tolik neprodraží, doporučujeme vám si ho určitě sjednat. I smlouvu o pojištění je však nutno si velmi dobře přečíst či probrat s právníkem, neboť plnění pojišťovny je vázáno poměrně přísnými podmínkami. Pokud je nesplníte, pojišťovna za vás půjčku neuhradí a máte problém.

3 thoughts on “Levné půjčky (bankovní i nebankovní), na co si dát při sjednávání půjček pozor

  1. Moc se mi líbí, co tu píšete. Odebírám vaše vynikající články a budu nadšená, jestli i vy si mě přidáte na svůj blog.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..